تبلیغات
معراج: Levitation ، If you do not know the real Islam and Shia Ask - مطالب اسفند 1391
 
معراج: Levitation ، If you do not know the real Islam and Shia Ask
Islam in Europe does not display correctly
درباره وبلاگ
مطالب اخیر

چهار دعای برتر لحظه تحویل سال:
اول دعا برای ظهور آن بی مثال

دوم تمام ملت بی ضرر و بی ملال
سوم رسیدن ما به قله های کمال
چهارم تمام جیب ها پر از پول ، اما حلال

 

یا مقلب القلوب دنیا زهراست
امسال شروع سال ما با زهراست
در لحظه ی تحویل، سر سفره ی عید
ذکر دل بی قرار ما یا زهراست

 

آمد بهار و گل رخ من در سفر هنوز
خندید و ابر چشم من از گریه تر هنوز
آمد درخت گل به بر ، اما چه فایده؟
کان سرو گلعزار نیامد به بر هنوز

 

من شنیدم که شما فصل بهاری آقا
به دل خسته ما صبر و قرارى آقا
حیف سالیکه گذشت و خبرى ازتو نشد
هوس آمدن، این جمعه ندارى آقا
درهیاهوى شب عید توراگم کردیم
غافل از اینکه شما اصل بهاری آقا

 

سال ۹۱ با تمام ادعاهاش رفیق نیمه راه از آب در اومد امیدوارم
سال ۹۲ مثل اجدادش نارفیق نباشه و با ظهور آقا رفاقت خودش رو ابدی کنه…!
به امید ظهور آقا

 

نوع مطلب :
برچسب ها : پیامک، اس ام اس، sms، نوروز، شعر، مبایل، سال نو، امام زمان، یا مقلب القلوب،
لینک های مرتبط :

در قالب دو مثال جواب میدهیم:

1-  ما میدانیم نجار چگونه پنجره ای را میسازد ولی بر اساس این دانش ، به او مزد نمیدهیم بلکه باید از او کاری سر بزند تا...
2-
معلم میداند این دانش آموز اهل درس خواندن نیست ، ولی نمیتواند قبل از امتحان او را مردود کند

نوع مطلب : شبهات، علمی، 
برچسب ها : خدا، آینده، بهشتی، جهنمی، چرا، آزمایش، Shia Doubts، ؟،
لینک های مرتبط :

در قالب یک مثال جواب میدهیم:

تیغه های قیچی بر ضد یکدیگر حرکت میکنند ولی هدف آنها یکی است و آن بریدن است

 

نوع مطلب : شبهات، علمی، 
برچسب ها : شبهه، امام، جواب،
لینک های مرتبط :

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوع مطلب : قرآن، 
برچسب ها : جملات قابل تامل،
لینک های مرتبط :


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوع مطلب : قرآن، 
برچسب ها : بهلول،
لینک های مرتبط :

1- سلامٌ قولاً مِن رَبِّ رحیم.( یس/۵۸)
«از جانب پروردگار [ی] مهربان [ به آنان] سلام گفته می شود.»
این ندای روح افزا و نشاط بخش و مملو از مهر و محبت خدا، چنان روح انسان را در خود غرق می کند و به او لذت، شادی و معنویت می بخشد که با هیچ نعمتی برابر نیست ، آری شنیدن ندای محبوب ، ندایی آمیخته با محبت و آکنده از لطف ، سرتا پای بهشتیان را غرق سرور می کند ، که یک لحظه ی آن بر تمام دنیا و آنچه در آن است برتری دارد.
از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله روایت شده : در همان حال که بهشتیان غرق در نعمت های بهشتی هستند نوری بر بالای سرایشان آشکار می شود ؛ نور لطف خداوند که بر آنها پرتو افکنده است.
پس ندایی بر می خیزد که «سلام بر شما ای بهشتیان»، نظر لطف خداوند چنان بهشتیان را مجذوب می کند که از همه چیز جز او غافل می شوند ، و همه نعمت های بهشتی را در آن حال به دست فراموشی می سپارند.

۲- سلامٌ علی نوح ٍ فی العالمین . ( صافات /۷۹)
«درود بر نوح در میان جهانیان.»
چه افتخاری از این برتر و بالاتر که خداوند بر حضرت نوح علیه السلام ، سلام می فرستد ، سلامی که در میان جهان و جهانیان باقی می ماند و تا دامنه قیامت گسترده می شود ، سلام خدا توأم با ثنای جمیل و ذکر خیر بندگانش در قرآن کریم ؛ کمتر سلامی به این گستردگی و وسعت درباره کسی دیده می شود ، بخصوص اینکه لفظ العالمین معنی وسیعی دارد که نه تنها همه انسان ها ، بلکه عوالم فرشتگان و ملکوتیان را نیز در برمی گیرد.

۳- سلامٌ علی اِبراهیم . ( صافات/۱۰۹)
«درود بر ابراهیم.»
در آیات پیش از این آیه ، به چگونگی بشارت دادن فرزندی بردبار و پراستقامت بر حضرت ابراهیم(ع) و جریان دستور ذبح اسماعیل(ع) – فرزند ایشان – و تسلیم بودن هر دوی آنها بر این امر به میان آمده است ک پس از یاد آوری این قضایا ، خداوند می فرماید: سلام بر ابراهیم [ آن بنده مخلص و پاک باد.]

۴- سلامُ عـَلی موُسی و هارون . (صافات/۱۲۰)
«درود بر موسی و هارون.»
در آیات پیش از این آیه ، خداوند ضمن آیاتی ، جریانات حضرت موسی(ع) و هارون را نقل می فرماید:
- ما این دو برادر و قوم آنها را از اندوه بزرگ رهایی بخشیدیم . ( صافات/۱۱۵)
- ما آنها را یاری کردیم تا آنها بر دشمنان نیرومند خود پیروز شدند . ( صافات/۱۱۶)
- ما به آن دو ، کتاب آشکار دادیم . ( صافات/۱۱۷)
- ما آن دو را به راه راست هدایت نمودیم . ( صافات/۱۱۸)
- ما ذکر و یاد خیر آنها را در اقوام بعد باقی وبرقرار ساختیم . ( صافات /۱۱۹)
و بعد از یادآوری موارد فوق خداوند برآن دو سلام می رساند.
سلامی از ناحیه پرودگار بزرگ و مهربان.
سلامی که رمز سلامت در دین و ایمان در اعتقاد و مکتب، و در خط و مذهب است.
سلامی که بیانگر نجات و امنیت از مجازات و عذاب این جهان و آن جهان است.

۵- سلامُ علی آلِ یاسین . ( صافات/۱۳۰)
«درود بر پیروان الیاس.»
خداوند می فرماید: ما نام نیک الیاس را در میان امت های بعد جاودان کردیم.( صافات /۱۲۹)
امت های دیگر ، زحمات این انبیای بزرگ(ع) ( الیاس و سلاله ی او ) را که در پاسداری خط توحید، و آبیاری بذر ایمان منت های تلاش و کوشش را به عمل آوردند ، هرگز فراموش نخواهند کرد و تا دنیا برقرار است یاد و مکتب این بزرگ مردان فداکار زنده و جاویدان است.
تعبیر به آل یاسین به حای الیاس یا به خاطر این است که آل یاسین لغتی در واژه الیاس بوده و هر دو به یک معنی است و یا اشاره به الیاس و پیروان او است که به صورت جمعی آمده است.

۶- سلامٌ عـَلیکُم طِبتُم فادخـُلوُها خالدین . ( زمر/۷۳)
… سلام برشما ، خوش آمدید ، در آن درآیید [ و] جاودانه [ بمانید]
در این آیه ، خداوند می فرماید که بهشتیان وقتی به بهشت می رسند ، در حالی که درهای آن گشوده شده است ، در این هنگام نگهبانان بهشت ، آن ملائک رحمت به آنها می گویند : سلام بر شما ، گوارا باد این نعمت ها بر شما ، داخل بهشت شوید و جاودانه بمانید.

۷- سلامُ هیَ حتّی مَطلَعِ الفـَجر. ( قدر/۵)
«[ آن شب] تا دم صبح ، صلح و سلام است .»
این آیه ، در توصیف شب قدر است. آن شبی است که قرآن درآن نازل شده و عبادت و احیاء آن معادل هزار ماه است ، خیرات و برکات الهی در آن شب نازل می شود و رحمت خاص الهی شامل بندگان می شود و فرشتگان و روح در آن شب نازل می شوند.

نوع مطلب : قرآن، 
برچسب ها : هفت سین قرآن کریم، هفت سین،
لینک های مرتبط :

۱ . گوته، شاعر و نویسنده معروف آلمانی می گوید: سالیان دراز کشیشان از خدا بی خبر، ما را از پی بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگه داشتند; اما هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش نهادیم و پرده تعصب را دریدیم، عظمت احکام مقدس قرآن، بهت و حیرت عجیبی در ما ایجاد نمود . به زودی این کتاب توصیف ناپذیر، محور افکار مردم جهان می گردد!

۲ . آلبرت انیشتاین که نیازی به معرفی ندارد، می گوید: قرآن کتاب جبر یا هندسه نیست; مجموعه ای از قوانین است که بشر را به راه صحیح، راهی که بزرگ ترین فلاسفه و دانشمندان دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند، هدایت می کند .

۳ . ویل دورانت، دانشمند امریکایی شرق شناس، می گوید: در قرآن، قانون و اخلاق یکی است . رفتار دینی در قرآن، شامل رفتار دنیوی هم می شود و همه امور آن از جانب خداوند و به طریق وحی آمده است . قرآن در جان های ساده عقایدی آسان و دور از ابهام پدید می آورد که از رسوم و تشریفات ناروا آزاد است .

۴ . پروفسور آرتور آربری که یکی از مترجمان مشهور قرآن به زبان انگلیسی است، می گوید: زمانی که به پایان ترجمه قرآن نزدیک می شدم، سخت در پریشانی به سر می بردم; اما قرآن آنچنان آرامش خاطری به من می بخشید که برای همیشه به خاطر خواهم داشت . من در حالی که مسلمان نیستم، قرآن را خواندم تا آن را درک کنم و به تلاوت آن گوش دادم تا مجذوب آهنگ های نافذ و مرتعش کننده اش شوم و تحت تاثیر آهنگش قرار گیرم و به کیفیتی که مسلمانان واقعی و نخستین داشتند، نزدیک گردم تا آن را بفهمم .

۵ . لئوتولستوی، نویسنده معروف روسی می گوید: هر کس که بخواهد سادگی و بی پیرایگی اسلام را دریابد، باید قرآن مجید را مورد مطالعه قرار دهد . در قرآن قوانین و تعلیمات حقیقی و احکام آسان و ساده برای عموم بیان شده است . آیات قرآن به خوبی بر مقام عالی اسلام و پاکی روح آورنده اش گواهی می دهد .

۶ . دکتر هانری کربن، اسلام شناس معروف فرانسوی، سخن جالبی درباره قرآن دارد . وی می گوید: اگر قرآن خرافی بود و از جانب خداوند نبود، هرگز جرات نمی کرد که بشر را به علم و تعقل و تفکر دعوت کند . هیچ اندیشه ای به اندازه قرآن محمد (ص) انسان را به دانش فرا نخوانده است تاآن جا که نزدیک به نه صد و پنجاه بار در قرآن، از علم و عقل و فکر سخن رفته است .

۷ . ارنست رنان، فیلسوف معروف فرانسوی می گوید: در کتابخانه من هزاران جلد کتاب سیاسی ، اجتماعی، ادبی و … وجود دارد که هر کدام را بیش از یک بار نخوانده ام; اما یک جلد کتاب هست که همیشه مونس من است و هر وقت خسته می شوم و می خواهم درهایی از معانی و کمال به رویم باز شود، آن را مطالعه می کنم . این کتاب، قرآن – کتاب آسمانی مسلمانان – است .

۸ . ناپلئون بناپارت، امپراطور فرانسه می گوید: امیدوارم آن زمان دور نباشد که من بتوانم همه دانشمندان جهان را با یکدیگر متحد کنم تا نظامی یکنواخت، فقط براساس اصول قرآن مجید که اصالت و حقیقت دارد و می تواند مردم را به سعادت برساند، ترسیم کنم . قرآن به تنهایی عهده دار سعادت بشر است .

۹ . مهاتما گاندی، رهبر فقید هند هم اعتقاد داشت: از راه آموختن علم قرآنی، هر کس به اسرار وحی و حکمت های دین، بدون داشتن هیچ خصوصیت ساختگی دیگری پی می برد . در قرآن هیچ اجباری برای تغییر دین و مذهب انسان ها دیده نمی شود . قرآن به راحتی می گوید: هیچ زور و اکراهی در دین وجود ندارد .

۱۰ . ژان ژاک روسو، متفکر و روان شناس مشهور فرانسوی، برداشت منحصر به فردی از قرآن دارد; او می گوید: بعضی از مردم بعد از آن که مقدار کمی عربی یاد گرفتند، قرآن را خوانده، اما درست درک نمی کنند . اگر می شنیدند که محمد (ص) با آن کلام فصیح و آهنگ رسای عربی آن را می خواند، هر آینه به سجده می افتادند و ندا می کردند: ای محمد عظیم! دست ما را بگیر و به محل شرف و افتخار برسان . ما به خاطر یاری تو حاضریم که جان خویش را فدا سازیم!

 

نوع مطلب : علمی، قرآن، 
برچسب ها : نظر دانشمندان درباره قرآن،
لینک های مرتبط :

IMAGE634986842775295926 انگلیسی ها مفهوم حجاب را آموزش می بینند

به گزارش روح الامین به نقل از خبرگزاری شبستان،دانشجویان مسلمان در دانشگاه «نیوکاسل» انگلیس برای تشویق همشاگردی های غیر مسلمان خود برای تحقیق و جستجو درباره اسلام اقدام به برگزاری مراسم «هفته جستجوی اسلام» کرده اند.
سامانتا مک گریگو،یکی از دانشجویان غیر مسلمان که در این مراسم شرکت کرده است در این باره می گوید:من فکر می کنم که افراد در انگلیس دیدگاه بدی نسبت به اسلام دارند.
وی افزود:اما این برنامه مرا تحت تاثیر قرار داد و نظراتم در مورد اسلام را به کلی تغییر داد.
به گفته برگزار کنندگان این مراسم هدف از چنین اقدامی شکست مرزها وسوق دادن غیر مسلمانان به سوی گفتگو با مسلمانان و جستجوی اسلام حقیقی است.
یکی از بخش های این مراسم که دانشجویان مسلمان آن را ترتیب داده اند تحت عنوان «چالش حجاب» است.
این بخش برای این سات که دختران غیرمسلمان تشویق به آشنا شدن با ارزش های حجاب و استفاده از آن شوند.
مک گریگور که در این مراسم برای اولین بار در تمام طول یک روز حجاب را امتحان کرده بود در این باره گفت:گویی با داشتن حجاب به دیگران می گفتم که به من نگاه نکنید و این احساس خوبی برای من بود.
برگزار کنندگان این مراسم می گویند:ما می خواهیم این برداشت را که حجاب سمبل سرکوب زنان مسلمان است را از اذهان عمومی دور کنیم.
در حال حاضر حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار مسلمان در انگلیس زندگی می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها : اسلام در انگلیس، انگلیس، روح الامین، شیعیان انگلیس، مسلمانان انگلیس،
لینک های مرتبط :

 

دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه

Posted: 11 Mar 2013 08:01 AM PDT

4977 img دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه

عناوین اصلی کتاب شامل:
اهداء؛ حرمت فاطمی؛ راز قداست نوروز؛ انطباق نوروزبر غدیر خم؛ بررسی سند حدیث؛ نوروز در محاق؛ یک درس آموزنده؛ حرمت فاطمی؛ بخش اشعار؛ سپاس؛ پاورقی

مشخصات کتاب :

پدید آورنده: حجه السلام والمسلمین استاد علی اکبر مهدی پور

6719 orooz dar mahagh fatemiyeh دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیهjava دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه
دریافت فایل   حجم: ۳۴۲ kB
6719 fa orooz dar mahagh fatemiyeh دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیهandroid دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه
دریافت فایل   حجم: ۳۸۷ kB
6719 FA orooz dar mahagh fatemiyeh دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیهpdf دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه
دریافت فایل   حجم: ۵۸۵ kB
 دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیهepub دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه
دریافت فایل   حجم: ۱۴۸ kB

نوع مطلب : دانلود، 
برچسب ها : دانلود کتاب نوروز در محاق فاطمیه، اهداء؛ حرمت فاطمی؛ راز قداست نوروز؛ انطباق نوروزبر غدیر خم؛ بررسی سند حدیث؛ نوروز در محاق؛ یک درس آموزنده؛ حرمت فاطمی؛ بخش اشعار؛ سپاس؛ پاورقی، اهداء، حرمت فاطمی، راز قداست نوروز، انطباق نوروز بر غدیر خم، بررسی سند حدیث، نوروز در محاق، یک درس آموزنده، حرمت فاطمیه، بخش اشعار، سپاس، پاورقی،
لینک های مرتبط :
 

34466 136 ادعای مضحک مزدور شیعه نما

به گزارش روح الامین به نقل از «شیعه نیوز»، طی یک دهه اخیر وهابیون سعودی تلاش کرده اند با نفوذ در بطن تشیع، به اهداف پلید خود یعنی ایجاد تفرقه میان شیعیان دست یابند که البته تا کنون ناموفق نشده اند.

در این میان فردی به نام “محمود صرخی” که خود را از مراجع شیعه قلمداد می کند بعد از حدود شش ماه پنهان شدن بیانیه ای تند با عنوان “مبارزه با حکومت عراق برای حمایت از مردم عراق” از سوی دفتر خود منتشر کرده است.

وی در بیانیه خود گفت: امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به من دستود داده مالکی و مقتدی صدر را گردن بزنم زیرا آنها به دلیل دلبستگی به دنیا، شیعیان را فاسد و در میان شیعه تفرقه افکنی می کنند! او از مردم عراق خواست هر هفته به تظاهرات علیه نظام حاکم بپردازند و پلاکاردهایی با عنوان “خیانتکار نمی خواهیم” به دست گیرند.

صرخی؛ پا را از این هم فرا گذاشته و از مردم عراق خواست بیدار باشند و درانتخابات پیش رو، به حاکمیت فعلی رأی ندهند و با لحنی دلسوزانه و عوام فریبانه، خطاب به مردم عراق گفت: فرزندان و عزیزان من در استان های عراق! بر ماست که به حمایت از دوستانمان در استان هایی که به دلیل نداشتن نماینده مناسب در مجلس، در حقشان ظلم شد و حقوقشان برآورده نشد به پا خیزیم … و اگر قرار است که ظلم و ستم باقی بماند پس بر ماست که با دوستانمان همراه شویم و به اصلح رأی بدهیم!

لازم به ذکر است «محمود حسنی صرخی» ،در سال ۲۰۰۵، به طور ناگهانی در عراق نمایان شد و در مدت زمان بسیار کوتاهی تعدادی دفتر در شهرهای مختلف شیعه نشین عراق افتتاح کرد و پس از اعلام مرجعیت، علیه ارتش اشغالگر آمریکا موضع گرفت. پس از آن او ادعای دیدار با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) کرد که با واکنش شدید مراجع و شیعیان عراق مواجه شد. پس از بررسی سابقه وی، مشخص شد که او نیز از نیروهای سابق سازمان امنیت حزب بعث بوده که اکنون با همکاری با سازمان اطلاعات سعودی، با هدف تخریب مرجعیت شیعه، پا به عرصه گذاشته است. مدتی بعد ارتش آمریکا دستور پیگیرد قانونی وی را صادر کرد، از همین رو او ناپدید شد.

ترجمه عکس:تحت تعقیب

جایزه ۵۰۰۰۰ دلاری در مقابل دادن اطلاعاتی از مجرم تحت تعقیب محمود حسنی صرخی

انتهای خبر/ ز .غ

نوع مطلب :
برچسب ها : ادعای مضحک مزدور شیعه نما، ادعا، مضحک، مزدور، شیعه نما،
لینک های مرتبط :

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ندای انقلاب، در خبرها آمده است که نسخه‌ای از قرآن بر روی فروشگاه برنامه‌های اپل با نام جامعه احمدیه/قادیانیه عرضه شده است.

اما محتوای این نرم افزار نادرست و گمراه کننده بوده و با آموزه های قرآن کریم و احادیث در تضاد است.

نام این برنامه عبارتست از “The Holy Quran, Arabic text and English translation”. که به وضوح در نام برنامه‌های شرکت اپل آورده شده است.

فرقه ضاله احمدیه نام فرقه‌ای است که پیرو میرزا غلام احمد می‌باشند. احمدیان او را “موعود” می‌دانند و از دستورات وی پیروی می‌کنند.بسیاری فرقه احمدیه از این پدیده به عنوان “قادیانیزم”، که نشات گرفته از محل تولد میرزا غلام احمد و فرقه احمدی است، یاد می‌کنند.

با توجه به مهاجرت بسیاری از طرفداران این فرقه به اروپا، آمریکا، کانادا و چند کشور آفریقایی از جمله تانزانیا می‌توان طرفداران جماعت احمدیه را در حدود ۷ الی ۱۰ میلیون نفر تخمین زد.

هم اینک مرکز این جمعیت این فرقه انحرافی در کشور انگلستان قرار دارد و امروزه پنجمین خلیفه جماعت احمدیه در شهر لندن زندگی می‌کند.

طرفداران فرقه ضاله احمدیه در ۲ شهر رابوئا در پاکستان و قادیان در هندوستان اکثریت مطلق را دارند.

بعد از مرگ میرزا غلام احمد، که خود را عیسی مسیح دوباره ظهور کرده و مهدی مسلمانان می‌خواند، پس از مدتی طرفداران وی بر سر چگونگی ادامه نهضت به دو دسته کاملاً متضاد تقسیم شدند که این دو دسته متشکل از حرکت احمدیه لاهور و جماعت مسلمین احمدیه بودند

نوع مطلب :
برچسب ها : “اپل” قرآن را تحریف کرد،
لینک های مرتبط :
به تازگی تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد شماری از زنان ارتش اسرائیل با ایجاد زخم های جعلی و انتشار تصاویر آن در رسانه های غربی و اسرائیلی ، به دنبال مظلوم نمایی و جلب نظر مخاطبان غربی هستند.
34482 498 مظلوم نمایی زنان ارتش اسرائیل+ تصویر
منبع: فردا به نقل از پایگاه فلسطینی دنیا الوطن

انتهای خبر/ خ . ن

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : مظلوم نمایی زنان ارتش اسرائیل+ تصویر، مظلوم نمایی زنان ارتش اسرائیل، تصویر،
لینک های مرتبط :

کشورم را پنج حرف در بر گرفت

اولی را اسلام در پر گرفت

دومی را دوستی و یاوری است

سومی هم رهبرم سید علی است

چهارمی را اقتدار و قدرت است

پنجمی هم نونِ ناز و نعمت است

اگه خوشتون اومده در قسمت نظرات احساستون رو بگید

نوع مطلب :
برچسب ها : شعری زیبا در مورد ایران،
لینک های مرتبط :

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

همانطور که می دانید کتاب مفاتیح الجنان مجوعه ی کاملی از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوصه ایام سال و ماه و روزها است که وسط شیخ عباس قمی جمع آوری و تدوین شده‌است.این کتاب از معتبرترین کتاب های منتشر شده در زمینه ی ادعیه و مناجات ها می باشد که به جهت محبوبیت بسیار زیاد آن تا کنون به زبان های گوناگونی ترجمه شده است.

نسخه ی مخصوص گوشی های موبایل این کتاب مفید و ارزشمند را برای کاربران محترم تهیه نموده است.برخی قابلیت های این کتاب که در قالب نرم افزاری تحت عنوان نرم افزار مفاتیح الجنان ارائه شده است عبارت اند از :
- شامل متن کامل ادعیه، اعمال، زیارات، ملحقات و حاشیه مفاتیح الجنان
- پشتیبانی از صفحات لمسی
- امکان بزرگنمایی (جهت استفاده در گوشی های با رزولوشن بالا)
- سرعت بالا
- نمایش اعراب با رنگ متفاوت
- امکان استفاده از فیلتر در فهرست ها
- ایجاد فهرست شخصی
- امکان دسترسی سریع به ادعیه، اعمال و زیارات معروف
- درج نشانی در متون
- تغییر اندازه قلم
- پرش به خط خاص در متن
- اصلاح متون نسخه های قبل
- و…
نسخه ی فعلی نرم افزار مفاتیح الجنان نسخه ی ۳ می باشد.

حجم فایل : ۱٫۹۵ مگابایت

لینک دانلود : مستقیم

نوع مطلب : دانلود، 
برچسب ها : نرم افزار موبایل مفاتیح الجنان نسخه ی سوم با فرمت جاوا Mafatih v3 Mobile، نرم افزار موبایل، پشتیبانی از صفحات لمسی، مفاتیح الجنان، نسخه ی سوم، فرمت جاوا، Mafatih v3 Mobile،
لینک های مرتبط :

شماره دوم مجموعه پرسمان بدون مرز نرم افزاری تهیه شده از کتاب “پرسمان قرائت قرآن” کاری از مرکز فرهنگ و معارف قرآن می باشد که به سفارش کانون گفتمان قرآن تهیه و طراحی شده است.این نرم افزار مرجع خوبی برای پرسش ها و پاسخ های شما در زمینه ی احکام تلاوت قرآن ، کیفیت قرائت قرآن، آیین نامه مسابقات قرآن و بسیار از سوالات شما در زمینه ای مختلف قرآنی می باشد.از امکانات این برنامه میتوان به انواع جستجو: جستجو در متن ، جستجو در سوالات و جستجو در کل متن کتاب ، خصوصی کردن تنظیمات ، معرفی مراکز پاسخگو و … اشاره کرد. همچنین این نرم افزار به صورت پرتابل بوده و نیازی به نصب نداردو تنها با کلیک بر روی آیکون برنامه اجرا می شود که شما می توانید با کپی کردن فایل های نرم افزار در فلش مموری خود در صورت نیاز از آن در محل های مختلف که امکان نصب نرم افزار وجود ندارد استفاده کنید.

توجه:
در صورت بروز مشکل فونت از مسیر:
Start -> Control Panel
Language and Regional Options را انتخاب کنید و زبان سیستم را به فارسی

تغییر دهید سپس مجددآ نرم افزار را اجرا نمایید.

حجم فایل : ۳٫۰۹ مگابایت

لینک دانلود : مستقیم
برچسب ها :

این نوشته را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

شیعه

(3) دیدگاه خوانندگان

 1. مجید رضایی
  سه شنبه ۱ شهریور , ۱۳۹۰ در ۵:۱۵ ق.ظ

  نرم افزار بسیار خوبیه. واقعا علیه. ممنون از اینکه اونو در اختیار ما قرار می دین

 2. ali afshar
  سه شنبه ۱۶ اسفند , ۱۳۹۰ در ۷:۳۲ ق.ظ

  با تشکر از شما لطفا نرم افزارهای بیشتری بذارید

 3. صالح
  شنبه ۲۱ مرداد , ۱۳۹۱ در ۴:۱۵ ق.ظ

  سلام با تشکر لطفا نرم افزار بخش های دیگرو هم بذارید این فقط برای نمازه. ممنون

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

نوع مطلب : دانلود، 
برچسب ها : دانلود رایگان نرم افزار قرآنی پرسمان بدون مرز نگارش دو برای رایانه، نرم افزار مرجع، پرسش ها و پاسخ، زمینه ی احکام تلاوت، آیین نامه، مسابقات، قرآن، جستجو در متن، جستجو، سوالات، تنظیمات، معرفی، مراکز پاسخگو، نصب، آیکون، برنامه، اجرا، کپی کردن، فایل، فلش مموری، امکان نصب نرم افزار، استفاده،
لینک های مرتبط :

شامل : کتابخانه دیجیتالی
متن کامل کتاب داستان راستان جلد ۱و۲ : رسول اکرم (ص ) و دو حلقه جمعیت ، مردى که کمک خواست ،

خواهش دعا ، بستن زانوى شتر ، همسفر حج ، غذاى دسته جمعى ، قافله اى که به حج مى رفت

، مسلمان و کتابى ، در رکاب خلیفه ، امام باقر(ع) و مرد مسیحى ، اعرابى و رسول اکرم (ص) ،

مرد شامى و امام حسین (ع ) ، على(ع) و عاصم ، مستمند و ثروتمند ، بازارى غزالى و راهزنان ،

و عابر و غیره …

با لینک مستقیم از سایت شیعه ها دریافت نمایید.

حجم فایل : ۳۲۷ کیلوبایت

لینک دانلود : مستقیم


نوع مطلب : دانلود، 
برچسب ها : نرم افزار کتابخانه شهید مطهری برای موبایل با فرمت جاوا، کتابخانه دیجیتالی،
لینک های مرتبط :

نرم افزار معراج السعاده  برای  شما  آماده گردیده است.

حجم فایل : ۱٫۲ مگابایت

لینک دانلود : مستقیم
برچسب ها :

این نوشته را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

شیعه

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

نوع مطلب : دانلود، 
برچسب ها : دانلود نرم افزار موبایل معراج السعاده،
لینک های مرتبط :

نرم افزار منتخب میزان الحکمه(احادیث موضوعی)باقابلیت ارسال پیامک برای موبایل شما  آماده گردیده است.

حجم فایل : ۲٫۷۹ مگابایت

لینک دانلود : مستقیم
برچسب ها :

این نوشته را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

شیعه

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

نوع مطلب : دانلود، 
برچسب ها : نرم افزار موبایل، منتخب میزان الحکمه، احادیث موضوعی)، باقابلیت ارسال پیامک،
لینک های مرتبط :

نرم افزار جامع نوروز ویژه آندروید کاری از شیعه ها و همکاری و دوست گرامی کرببلایی می باشد.

حجم فایل : ۲٫۵۹ مگابایت | لینک دانلود : مستقیم

فهرست مطالب:

پیامک نوروزی و  ....

فهرست مطالب را در ادامه مطالب بخوانیدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : فهرست مطالب، نوروز، درباره عید نورزپیشینه و شواهد قدمت عید نوروز، نگاهى عمیق به عید نوروز، سنت های نوروزی، دعای هنگام تحویل سال، آداب دینی عید نوروز، آداب حسنه عید نوروز، اعمال نادرست و خرافی در نوروز، هفت سین قرآنی و محمدی، هفت سین اسراف، بررسی علمی و تحقیقی عید نوروز، واژه عید در قرآن کریم، قرآن و عید نوروز، نوروز از دیدگاه اسلام، نوروز در فرهنگ شیعه، نوروز در روایات، نوروز در کتب فقهى و استدلالى، نوروز در کلام اهلبیت علیهم السلام، احادیث و روایات معصومین، نوروز در کلام امام صادق ع، امام زمان عج و نوروز، علمای اعلام و عید نوروز، امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مظاهری، استفتائات، رهبری و عید نوروز، نوروز در کلام رهبری، پیام های نوروزی رهبر معظم انقلاب، نوروز در محضر شهداء، نوروز با شهداء، نوروز در کلام شهید آوینی، سفره هفت سین یک جانباز، صله ارحام در قرآن و سنت، پیامک های نوروزی، اخلاق و آداب سفر، اخلاق و آداب سفر در اسلام، آداب سفر، دعای سفر، علی (ع) و گردشگری، فایل های صوتی، دعای سال تحویل،
لینک های مرتبط :


دکتر جفری لانگ، استاد ریاضیات دانشگاه کانزاس است. وی در خانواده ای پروتستان در آمریکا به دنیا آمده است. در سن 18 سالگی بی خدا شد. و از طرف یکی از دانشجویان مسلمانش نسخه ی ترجمه شده ای از قرآن هدیه گرفت و ظرف سه سال همه ی آن را مطالعه کرد و تصمیم گرفت مسلمان شود.


اندکی از لحظات مسلمانی اش می گوید:


روزی که مسلمان شدم امام مسجد کتابچه ای درباره ی چگونگی ادای نماز به من داد. ولی چیزی که برایم عجیب بود، نگرانی دانشجویان مسلمانی بود که همراه من بودند. همه به شدت اصرار می کردند که: راحت باش! به خودت فشار نیار! بهتره فعلا آرام آرام پیش بروی…پیش خودم گفتم: آیا نماز اینقدر سخت است؟ولی من نصیحت دانشجوها را فراموش کردم و تصمیم گرفتم نمازهای پنجگانه را به زودی شروع کنم.


آن شب مدت زیادی را در اتاق خودم بر روی صندلی نشسته بودم و زیر نور کم اتاق حرکت های نماز را با خودم مرور می کردم و توی ذهنم تکرار می کردم. همینطور آیات قرآنی که باید می خواندم و همچنین دعاها و اذکار واجب نماز را…


از آنجایی که چیزهایی که باید می خواندم به عربی بود، باید آنها را به عربی حفظ می کردم و معنی اش را هم به انگلیسی فرا می گرفتم. آن کتابچه را ساعت ها مطالعه کردم، تا آنکه احساس کردم آمادگی خواندن اولین نمازم را دارم. نزدیک نیمه ی شب بود. برای همین تصمیم گرفتم نماز عشاء را بخوانم…


در دستشویی آن کتابچه را روبروی خودم گذاشتم و صفحه ی چگونگی وضو را باز کردم. دستورات داخل آن را قدم به قدم و با دقت انجام دادم. مانند آشپزی که برای اولین بار دستور پخت یک غذا را انجام می دهد!


وقتی وضو را انجام دادم شیر آب را بستم و به اتاق برگشتم در حالی که آب از سر و وصورت و دست و پاهام می چکید. چون در آن کتابچه نوشته بود بهتر است آدم آب وضو را خشک نکند۱

وسط اتاق به سمتی که به گمانم قبله بود ایستادم. نگاهی به پشت سرم انداختم که مطمئن شوم در خانه را بسته ام! بعد دوباره به قبله رو کردم. درست ایستادم و نفس عمیقی کشیدم. بعد دستم را در حالی که باز بود به طرف گوش هایم بالا بردم و با صدایی پایین "الله اکبر" گفتم.

امیدوار بودم کسی صدایم را نشنیده باشد! چون هنوز کمی احساس انفعال می کردم، یعنی هنوز نتوانسته بودم بر این نگرانی که ممکن است کسی من را زیر نظر دارد غلبه کنم.

ناگهان یادم آمد که پرده ها را نکشیده ام و از خودم پرسیدم: اگر کسی از همسایه ها من را در این حالت ببیند چه فکر خواهد کرد!؟


نماز را ترک کردم و به طرف پنجره رفتم و نگاهی به بیرون انداختم تا مطمئن شوم کسی آنجا نیست. وقتی دیدم کسی بیرون نیست احساس آرامش کردم. پرده ها را کشیدم و دوباره به وسط اتاق برگشتم…


یک بار دیگر رو به سوی قبله کردم و درست ایستادم و دستم را تا بناگوش بالا بردم و به آرامی گفتم : الله اکبر. با صدای خیلی پایینی که شاید شنیده هم نمی شد به آرامی سوره ی فاتحه را به سختی و با لکنت خواندم و پس از آن سوره ی کوتاهی را به عربی خواندم ولی فکر نمی کنم هیچ شخص عربی اگر آن شب تلاوت من را می شنوید متوجه می شد چه می گویم!! پس از آن باز با صدایی پایین تکبیر گفتم و به رکوع رفتم بطوری که پشتم عمود بر ساق پایم شد و دست هایم را بر روی زانویم گذاشتم.


احساس خجالت کردم چون تا آن روز برای کسی خم نشده بودم. برای همین خوشحال بودم که تنها هستم.در همین حال که در رکوع بودم عبارت سبحان ربی العظیم را بارها تکرار کردم. پس از آن ایستادم و گفتم : سمع الله لمن حمده، ربنا ولک الحمد:حس کردم قلبم به شدت می تپد و وقتی بار دیگر با خضوع تکبیر گفتم دوباره احساس استرس بهم دست داد چون وقت سجده رسیده بود.


در حالی که داشتم به محل سجده نگاه می کردم، سر جایم خشکم زد… جایی که باید با دست و پیشانیم فرو می آمدم. ولی نتوانستم این کار را بکنم! نتوانستم به سوی زمین پایین بیایم. نتوانستم خودم را با گذاشتن بینی ام بر روی زمین کوچک کنم…   به مانند بنده ای که در برابر سرورش کوچک می شود…احساس کردم پاهایم بسته شده اند و نمی توانند خم شوند.

بسیار زیاد احساس خواری و ذلت بهم دست داد و خنده ها و قهقهه های دوستان و آشناهایم را تصور کردم که دارند من را در حالتی که در برابر آنها تبدیل به یک احمق شده ام، نگاه می کنند. تصور کردم تا چه اندازه باعث برانگیختن دلسوزی و تمسخر آنها خواهم شد.


انگار صدای آنها را می شنیدم که می گویند: بیچاره جف! عرب ها در سانفرانسیسکو عقلش را ازش گرفته اند شروع کردم به دعا: خواهش می کنم، خواهش می کنم کمکم کن…نفس عمیقی کشیدم و خودم را مجبور کردم که پایین بروم. الان روی دو زانوی خود نشسته بودم… سپس چند لحظه متردد ماندم و بعد پیشانیم را بر روی سجاده فشار دادم… ذهنم را از همه ی افکار خالی کردم و گفتم  سبحان ربی الأعلی :الله اکبراین را گفتم و از سجده بلند شدم و نشستم. ذهن خود را همچنان خالی نگه داشتم و اجازه ندادم هیچ چیز حواسم را پرت کند.


الله اکبر و دوباره پیشانی ام را بر زمین گذاشتم. در حالی که نفس هایم به زمین برخورد می کرد جمله ی سبحان ربی الأعلی را خودبخود تکرار می کردم. مصمم بود که این کار را به هر قیمتی که شده انجام بدهم.


الله اکبر برای رکعت دوم ایستادم. به خودم گفتم: هنوز سه مرحله مانده. برای آن قسمت نمازم که باقی مانده بود با عواطف و احساسات و غرورم جنگیدم. اما هر مرحله آسان تر از مرحله ی قبل به نظر می رسید تا اینکه در آخرین سجده در آرامش تقریبا کاملی به سر می بردم.سپس در آخرین نشستنم، تشهد را خواندم و در پایان به سمت راست و چپ سلام دادم.


در حالی که در اوج بی حسی قرار داشتم همچنان در حالت نشسته بر روی زمین باقی ماندم و به نبردی که طی کردم فکر کردم… خجالت کشیدم که چرا برای انجام یک نماز تا پایان آن اینقدر با خودم جنگیدم.در حالی که سرم را شرم آگین پایین انداخته بودم به خداوند گفتم: حماقت و تکبرم را ببخش، آخر می دانی من از جایی دورآمدم… هنوز راهی طولانی مانده که باید طی کنم.

و در آن لحظه احساسی پیدا کردم که قبلا تجربه نکرده بودم و برای همین وصف آن با کلمات غیر ممکن است.


موجی من را در بر گرفت که هیچگونه نمی توانم وصفش کنم جز اینکه آن حس به « سرما » شبیه، بود و حس کردم که از نقطه ای داخل سینه ام بیرون می تابد.چونان موجی بود عظیم که در آغاز باعث شد جا بخورم. حتی یادم هست که داشتم می لرزیدم، جز اینکه این حس چیزی بیشتر از یک احساس بدنی بود چون به طرز عجیبی در عواطف و احساسات من تاثیر گذاشت.

گو اینکه « رحمت » به شکلی تجسم یافت و مرا در بر گرفت و در درونم نفوذ کرد.


سپس بدون اینکه سببش را بدانم گریه کردم. اشک ها بر صورتم جاری شد و صدای گریه ام به شدت بلند شد. هرچه گریه ام شدیدتر می شد حس می کردم که نیرویی خارق العاده از رحمت و لطف مرا در آغوش می گیرد.این گریه نه برای احساس گناه نبود… گر چه این گریه نیز شایسته من بود… و نه برای احساس خاری و ذلت و یا خوشحالی… مثل این بود که سدی بزرگ در درونم شکسته و ذخیره ای عظیم از ترس و خشم را به بیرون می ریزد.


در حالی که این ها را می نویسم از خودم می پرسم که آیا مغفرت الهی تنها به معنای عفو از گناهان است و یا بلکه به همراه آن به معنای شفا و آرامش نیز هست.مدتی همانگونه بر روی دو زانو و در حالی که بسوی زمین خم بودم وصورتم را بین دو دستم گرفته بودم، می گریستم.


وقتی در پایان، گریه ام تمام شد به نهایت خستگی رسیده بودم. آن تجربه به حدی غیر عادی بود که آن هنگام هرگز نتوانستم برایش تفسیری عقلانی بیابم. آن لحظه فکر کردم این تجربه عجیب تر از آن است که بتوانم برای کسی بازگو کنم.


اما مهمترین چیزی که آن لحظه فهمیدم این بود که من بیش از اندازه به خداوند و به نماز محتاجم. قبل از اینکه از جایم بلند شوم این دعای پایانی را گفتم:خدای من! اگر دوباره به خودم جرأت دادم که به تو کفر بورزم، قبل از آن مرا بکش! مرا از این زندگی راحت کن.. خیلی سخت است که با این همه عیب و نقص زندگی کنم، اما حتی یک روز هم نخواهم توانست با انکار تو زنده بمانم.


برگرفته از کتاب Even Angels Ask ” (حتی فرشتگان نیز می پرسند) اثر دکتر جفری لانگ. برگردان از ترجمه ی عربی این قسمت از کتاب توسط دکتر عثمان قدری مکانسی.


پ.ن: تشرف دکتر جفری لانگ به اسلام را تبریک گفته، و از خدا منان می خواهیم توفیقات ایشان را روز به روز افزایش دهد...

نوع مطلب :
برچسب ها : تازه مسلمان، مسلمان، غرب واسلام،
لینک های مرتبط :


 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتیکه عکسها قابل نمایش نیست، در بالای ایمیل بر روی گزینه Show Images یا Display images below کلیک کنیدگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوع مطلب :
برچسب ها : گـلواژه های مانـدگار از دیـدگاه بـزرگان، سخنان حکیمانه، پند و قند، افلاطون،
لینک های مرتبط : لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتیکه عکسها قابل نمایش نیست، در بالای ایمیل بر روی گزینه Show Images یا Display images below کلیک کنید

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.netگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوع مطلب :
برچسب ها : گـلواژه های مانـدگار از دیـدگاه بـزرگان، عکس، حکمت، سخن، اندرز، عشق، دانلود، زندگی، بزرگان سخن، آشپزی زندگی،
لینک های مرتبط :

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید

 

 

امروز برای شما دوستان نرم افزار رساله ۱۴ مرجع تقلید برای گوشی های موبایل که از جاوا و اندروید پشتیبانی می کنند آماده دانلود کردم. این برنامه شامل زندگی نامه و رساله عملیه و استفتائات ۱۴ نفر از مراجع عظام تقلید می باشد. شما هم اکنون می توانید ۱۴ رساله مرجع تقلید را از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

 

این نرم افزار شامل رساله و استفتائات مراجع:

-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سیّد على حسینى خامنه‌اى (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید علی حسینی سیستانی (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ محمد تقی بهجت (ره )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ میرزاجواد آقا تبریزی (ره )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید روح الله موسوی خمینی (ره)
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید صادق حسینی شیرازی (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید محمود حسینی شاهرودی (مدظلّه)
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید محمد صادق روحانی  (مدظلّه)
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ علی صافی گلپایگانی (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ حسین مظاهری (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ حسین نوری همدانی (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ وحید خراسانی (مدظلّه)
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ ناصر مکارم شیرازی (دام ظله )
-       آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ ح‍اج‌ عبد الکریم موسوی اردبیلی (دام ظله )

 

 

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید فرمت: java

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید حجم: ۵.۶ مگا بایت

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید دانلود: دانلود مستقیم | لینک کمکی

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید فرمت: apk

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید حجم: ۶ مگا بایت

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید دانلود: دانلود مستقیم | لینک کمکی

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید رمز: www.yasdl.com

دانلود نرم افزار رساله 14 مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید منبع: یاس دانلود

نوع مطلب :
برچسب ها : دانلود نرم افزار رساله ۱۴ مرجع تقلید برای موبایل جاوا و آندروید، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سیّد على حسینى خامنه‌اى (دام ظله )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید علی حسینی سیستانی (دام ظله )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ محمد تقی بهجت (ره )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ میرزاجواد آقا تبریزی (ره )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید روح الله موسوی خمینی (ره)، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید صادق حسینی شیرازی (دام ظله )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید محمود حسینی شاهرودی (مدظلّه)، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ سید محمد صادق روحانی (مدظلّه)، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ علی صافی گلپایگانی (دام ظله )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ حسین مظاهری (دام ظله )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ حسین نوری همدانی (دام ظله )، آی‍ه‌ال‍ل‍ه‌‌ال‍ع‍ظم‍ی‌ وحید خراسانی (مدظلّه)،
لینک های مرتبط :

مرحوم حاج اسماعیل دولابی : رزق

رزق ، مقدر و مقسوم است و رزاق خداست رزقمان هنر ما نیست و حرص و تقلای ما آن را زیاد نخواهد کرد.

آرام به طرف دنیا بروید ، خدا اگر خواست زیادش را میدهد . مقدار رزق به تقلای فرد بستگی ندارد .

حتی یک ساعت به فکر رزقت نباش ، به دنبال کسب و کار هم که می روی بدان که در رزق ، فاعل تام ، خدای متعال است ، ان الله هوالرزاق ذوالقوة المتین : هر آینه خداوند همان روزی دهنده نیرومند و محکم کار است .

رزق دو گونه است ، یکی آن که تو را طلب میکند و یکی آن که تو در طلب او هستی و عاقبت به تو نمی رسد ، جز آن چه در طلب توست . رزق روحی هم همین طور است .

خداوند امور دنیای بندگان را خود متکفل و متعهد گردیده و از آنها پرداختن به امور آخرت (شکر عطایای خدا) را خواسته است ، اما بندگان به تلاش در تهیه ی دنیایشان پرداخته اند ، گویا خداوند توانایی برآوردن نیازشان را ندارد! و از آخرت باز مانده اند و آن را به خدا محول کرده اند.

اگر امور دنیوی خود را به خدا واگذار کنی ، امور اخروی را نیز خدا تامین خواهد کرد ، اما اگر بخواهیم امور دنیایی خود را با تقلای خودمان تامین کنیم ، ضمن این که چون رزق مقدر و مقسوم است ، تقلای بی هوده و بی ثمری است ، آخرتمان را هم تباه کرده ایم .

تا به حال هر چه خدا برای تو بریده بود ، به تو رسیده است و غیره از آن به تو نرسیده است . خیالت راحت باشد که هیچ مال غیر را نخورده ای و فقط رزق خودت را خورده ای . از این به بعد هم همین طور هست. اگر به این حقیقت اعتماد کنی و یقین بیاوری ، دیگر تقّلای بی هوده و تعدّی به دیگران نمی کنی، کار کردنت هم از آن پس تنها به قصد فرمان بردن از خدا خواهد بود ، نه به این گمان که کارت سبب رزق تو است .

تابه حال آنچه رزقت بوده ، مصرف کرده ای و آنچه رزقت نبوده ، به تو نرسیده است . حتی آنچه را از راه حرام تهیه کردی و خوردی ، حرص و تقلایت آن را نجس کرد ، و الّا اگر صابر بودی ، همان رزق از راه حلال همان وقت به دستت می رسید.پس زاهد حقیقی تو هستی،چون ذره ای بیش از رزق خود نخورده ای . از این به بعد هم همین طور خواهد بود پس نه نسبت به گذشته قصه داشته باش و نه نگران آینده باش .

هرچیزی که به تو نرسیده ، بدان که از اول مال تو نبوده است .

غم و شادی های دنیا را اگر منها کنیم ، چیزی نمی ماند و طلبی نداری.   تا حالا هرچه بنا بوده،به ما رسیده است و هرچه مال ما نبوده ، نرسیده است.بعد از این هم همین طور است {قل لن یصیبنا الا ما کتب الله لنا} : بگو جز آنچه خداوند برای ما مقدر نموده،به ما نمی رسد.{ما اصابک لم یکن لیخطئک و ما اخطئک لم یکن لیصیبک} : آنچه به تو رسید نمی شود از تو بگذرد و نرسد ، وآنچه از تو رد شد و به تو نرسید ، نمی شد به تو برسد .

خدا قبل از از عالم تشریع ، رزقی را برای بنده ای مثلا در روز ماه رمضان بریده است . حالا او در روز ماه رمضان فراموش می کند که روزه است و آن غذا را میخورد ، بعدا یادش می افتد که روزه بوده است . نه روزه اش باطلل است و نه قضا دارد . این خدا بود که این فراموشی را بر او مسلط کرد تا رزقی را که برای او مقدر کرده بود ، به او بخوراند .حضرت رضا علیه السلام می فرمایند : {وقتی خداوند امری را اراده کند ، عقل عبد را میگیرد و آن کار را به دست او جاری میکند ، بعد عقلش را به او باز می گرداند.} بسیاری از خیراتی که خدا به ما رسانده ، اینگونه بوده است و الّا اگر به عقل خودمان بود ، آن کار را نمیکردیم .

خدا عبادت وعده ی بعد را نخواسته است ، ولی ما روزی سال های بعد را هم میخواهیم ، درحالی که معلوم نیست تا یک وعده ی بعد زنده باشیم.

اگر غلام خانه زادی پس از سال ها بر سفره صاحب خود نشستن و خوردن ،روزی غصه دار شود و بگوید فردا من چه بخورم؟ این توهین به صاحبش است و با این غصه خوردن صاحبش را اذیت میکند . بعد از عمری روزی خدا را خوردن ، جا ندارد برای روزی فرادیمان غصه دار و نگران باشیم .

دندان طمع دنیا و آخرت را بکن ، ولی هرچه خدا عطا کرد ، بپذیر.

دوست اهل بیت علیهم السلام دست به دهان است ، چیزی گیرش آمد ، به قدر نیاز میخورد و بقیه را می بخشد ، چیزی ذخیره نمیکند .

انسان اول غرق طبیعت است و حلال وحرام سرش نمیشد وهرچه می رسد میخورد . بعد می فهمد که حلال و حرامی هست و در پی رزق حلال  می افتد . بعد می فهمد که اگر دنیا به قدر رفع ضرورت استفاده کند ، مثل {اکل میته} که برای فردی که از گرسنگی در معرض مرگ است جایز می باشد ، برای او هم جایز خواهد بود . بعد می بیند که خدا چنان بر خلقش مسلط است که روزی حرام به آن ها نمی دهد ، لذا هرچه که خدا برای او پیش آورد را رزق حلال می داند و بی دغدغه می خورد و استفاده می کند .

از داده های خدا آن چه را که می بینی ، بزرگ تر است و لاحد است .ان شاالله هرچه را لطف فرموده است خودش نشانمان بدهد. هرچه اندازه خود ما بزرگتر بشود ، مقدار بیشتری از عطایای خدا را میبینیم. خداوند به غیر حساب داده است. یعنی بی حد و اندازه داده است و از آن چه داده از ما حساب نمی کشد . ما هم حساب نمی کردیم که چنین روزگاری برای ما پیش آید و بی حساب به ما بدهد .

{ ان الله یرزق من یشاء بغیر حساب }  همانا خداود هرکس را که بخواهد بی حساب روزی میدهد . به غیر حساب سه معنی دارد :

۱- آن چه را میدهد ، به این حساب نبوده که در قبال حسناتی باشد که انجام داده ای

۲- از آن چه داده ، حساب نمیکشد .

۳- بی اندازه و بی حساب و زیاد می دهد.

خدا در مورد روزی ای که به مومنین داده است ، از ان ها حساب نمیکشد و سوال نمیکند،بلکه از دلشان و محبتشان که امانت خدا نزد مومن است ، سوال میکند که به چه کسی سپرده اند . حالا که خدا از روزی سوال نمیکند ، تو هم از او سوال نکن ، چون دستور دادن به صاحبخانه عیب است . گله و شکایت هم نکن . اگر هم یک وقت از دهانت پرید ، زود استغفار کن.

قرآن فرمود : من قدر علیه رزقه فلینفق : هر کس روزی اش تنگ شد پس باید از همان چیزی که دارد انفاق کند.امیرالمومنین علیه السلام فرمودند : اذا املقتم فتاجروا الله بالصدقه : هنگامی که فقیر شدید ، پس با صدقه دادن با خدا تجارت کنید ، صدقه کلید رزق است .

پیامبر اکرم فرمودند : انا و علی ابوا هذه الامة : من و علی دو پدر این امتیم.فرزندان بر سر سفره پدرشان رزق میخوردند و از پدرشان ارث می برند.مگر ندیدی که حضرت امیر علیه السلام به در خانه های نیازمندان غذا میبرد؟ حالا این کار را نمی کند؟

منبع و جمع آوری : روح الامین

نوع مطلب :
برچسب ها : رزق، مرحوم حاج اسماعیل دولابی،
لینک های مرتبط :

ای کاش که هر لحظه بهاری باشی
هر روز پر از امید واری باشی
هر 365 روز امسال
سرگرمه شمردن هزاری باشی

پیشاپیش عیدتان مبارک

نوع مطلب :
برچسب ها : عید، نوروز، امسال، پارسال، سال نو، هزاری، 365، بهار، عیدی، پیامک، اس ام اس سال نو،
لینک های مرتبط :

گاهی باید زیاد فکر کردن را متوقف کنید و جایی بروید که قلبتان  شما را میبرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

Image Detail

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

Image Detail

نوع مطلب :
برچسب ها : زندگی،
لینک های مرتبط :

سلام

هیچ کس را در زندگیمون ملامت نکنیم:

آدم های خوب برایت شادی می آورند ،
آدم های بد ، تجربه
بدترین ها،درس عبرت میشوند،
بهترین ها خاطره

کارت پستال درخواستی طراحان

نوع مطلب :
برچسب ها : زندگی، عشق، نگاه، ملامت، آدم های خوب، شادی می آورند، آدم های بد، تجربه، خاطره،
لینک های مرتبط :


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :